Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

DeFi

Singapur’dan DeFi Üzerine İki Yeni Proje

Singapur merkez bankası tarafından başlatılacak yeni projede token’ların kullanımı üzerinde araştırma yapılacak.

·

02/11/2022 15:20

Güncellenme 02/11/2022 17:16

Singapur merkez bankası (MAS), token’ların ticaret finansmanı ve varlık yönetiminde kullanımının araştırılması için iki yeni pilot proje başlatıyor.


İlk proje Standard Chartered tarafından yönetilecek ve ticaret finansmanında token’ların kullanımı araştırılacak. Diğer projede ise varlık yönetimi ürünlerinin tokenize edilmesi üzerinde çalışılacak. Varlık yönetimi pilotunda HSBC ve dijital varlık platformu Marketnode ile çalışan United Overseas Bank Limited (UOB) yer alıyor.


Standard Chartered global ticaret lideri Kai Fehr, “Varlıkları transfer edilebilir enstrümanlara dönüştürerek daha geniş çapta yatırımcının varlık sınıfına ulaşımını sağlamak istiyoruz. Bu varlıklar şu anda büyük oranda bankaların kontrolü altında” dedi. Fehr ayrıca bu sayede 1,7 trilyon dolarlık global ticaret açığını daraltabileceklerini ayrıca yatırımların portföylerini dijital token’lar ile dengeleyebileceklerini belirtti.  


Bunun yanında merkez bankası, tokenize edilmiş Singapur doları, yen ve hükümet bonoları ile ilk defa başarılı bir şekilde işlem gerçekleştirdiklerini açıkladı. Program bir DeFi uygulamasını test etme amacıyla başlatılmıştı. Programda finansal işlemler aracı olmadan, blokzinciri üzerinden ilerliyor. Programda DBS Bank, JPMorgan, SBI Digital ve Markatnode yer alıyor.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak, ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk