Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Piyasalar

ABD'de İşsizlik Oranı Yükseldi, Bitcoin Fırladı

ABD'de Ekim ayı işsizlik oranı beklentilerin üzerinde geldi, kripto piyasası bu gelişmeyi bir hayli olumlu karşıladı

·

04/11/2022 16:16

Güncellenme 04/11/2022 16:37

ABD’de Ekim ayı istihdam rakamları açıklandı. Verilere göre 261 bin yeni istihdam gerçekleşti. Bu durum Fed’in faiz silahını kullanarak ekonomiyi soğutma çabalarının işe yaramaya başladığını gösteriyor. Öyle ki, Eylül ayı istihdam rakamı 315 bin olarak açıklanmıştı. Öte yandan ekonomistlerin Ekim ayı beklentisi ise 200 bin civarındaydı. 


İşsizlik oranı da beklentileri üstünde, yüzde 3,7 olarak belirlendi. 


Dartmouth Üniversitesi’nden Profesör Danny Blanchflower işsizlik oranındaki artış hakkında şunları söylüyor: “İstihdam piyasası çökmeye hazırlanırken Fed’in tam anlamıyla geri vitese takmasını beklediğimiz bir pozisyondayız. Faiz indirimleri yolda.


Kripto piyasası ise TSİ 15.30’da açıklanan verilere olumlu tepki verdi. Bu yazı kaleme alınırken Bitcoin (BTC) yüzde 3,32'lik değer kazanarak 20 bin 851 dolardan, Ethereum (ETH) ise yüzde 5,6 artış göstererek 1,618 dolardan işlem görüyor. 
YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak, ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk