Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Piyasalar

Dapper Labs, Çalışanlarının Yüzde 22’sini İşten Çıkardı

Dapper Labs'ın NBA Top Shot'ının satışları, Şubat 2021'de 224 milyon dolardan 2.6 milyon dolara geriledi.

·

03/11/2022 12:16

Güncellenme 03/11/2022 17:41

NFT sektöründeki en büyük isimlerden biri olan Dapper Laps, kripto ayı piyasasının Web3 şirketlerine zarara uğratmaya devam etmesiyle çalışan sayısını önemli ölçüde azaltmaya başladı.


NFT pazarı NBA Top Shot'ı yaratan Dapper Labs, "makroekonomik ortam" gerekçesiyle personelinin yüzde 22'sini işten çıkardığını açıkladı.


Dapper Labs Kurucusu ve CEO'su Roham Gharegozlou bir blog yazısında, "Bu gibi küçülmeye gidişler yapmak istediğimiz son şey, ancak işimizin ve topluluklarımızın uzun vadeli sağlığı için gerekli. Web3 ve kriptonun çok sayıda sektörde gelecek olduğunu biliyoruz ancak günümüzün makroekonomik ortamızamanlama konusunda iyi olmadığı anlamına geliyor, "dedi.


Gharegozlou, firmanın çok hızlı büyüdüğünü ve bunun da "gerektiği kadar uyumlu, çevik ve topluluk odaklı" olmasını engellediğini yazdı.


Aynı zamanda zincir içi verilerDapper Labs ürünlerine olan ilginin azaldığını gösteriyor. NBA Top Shot'taEkim ayı satışları geçen yılın aynı döneminde 40.8 milyon dolardı fakat bu yıl 2.6 milyon dolara geriledi.


Yakın zamanda piyasaya sürülen NFL All Day koleksiyonu da aynı durumla karşı karşıya geçen yıl Ekim ayında satışları 14 milyon dolar iken bu yıl 6 milyon dolar olduğu açıklandı.


Son haftalarda BitMEXDigital Currency Group (DCG) ve NYDIG gibi firmalar, ayı piyasasını atlatmak için çalışan sayısını azalttı.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak, ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk