Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Politika

AB, MiCA Kripto Mevzuatı Oylamasını Şubat’a Kadar Erteledi

Mevzuattaki teknik sorunlar, MİCA düzenlemesinin başlamasını geciktirebilir.

·

04/11/2022 14:27

Güncellenme 04/11/2022 15:32

Avrupa Parlamentosu sözcüsü CoinDesk'e verdiği demeçte, Avrupa Birliği milletvekillerinin AB Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesi için yapılması beklenen oylamayı Şubat ayına kadar ertelediğini belirtti.


CoinDesk’in ulaştığı bilgilere göre, düzenleme metninin uzunluğu ve karmaşık hali dikkate alındığında parlamentonun, Aralık ayındaki genel kurulda yapılması düşünülen oylama planını terk ettiği görülüyor.


TerraUSD benzeri bir çöküşün önüne geçebilmek amacıyla stabil coin’ler için rezerv gerekliliklerinin çerçevesini çizen düzenlemenin siyasi taslağı Haziran ayında onaylanmış ve metnin son hali Ekim ayında yayımlanmıştı.


Buna ek olarak, metnin son halinin hem milletvekilleri hem de AB Konseyini oluşturan hükümetler tarafından imzalanması gerekiyor.


AB’nin işleyiş kuralları, İngilizce olarak görüşülen MiCA benzeri düzenlemelerin, konseydeki 24 resmi dilde de olmasını gerektiriyor.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak, ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk