Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Şirketler

Circle Rezervlerini BlackRock Fonuna Taşıyor

USDC stabil coin yaratıcısı Circle, rezervlerini yatırım şirketi BlackRock’ın kurduğu fona aktarıyor.

·

04/11/2022 14:38

Güncellenme 04/11/2022 15:29

Circle Internet Financial, USDC stabil coin rezervlerini BlackRock tarafından kurulan bir fona taşımaya başladı. Ayrıca şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na da kaydoldu.


BlackRock danışmanları tarafından yönetilen bir devlet para piyasası fonu olan The Circle Reserve Fund üzerindeki çalışmalar aylardır devam ediyordu. Fonun tek yetkili yatırımcısı olan Circle'ın rezervlerini fona taşıma işleminin Mart sonunda tamamlanması bekleniyor.


Circle CFO’su Jeremy Fox-Geen, CoinDesk’e şirketin tüm kısa vadeli hazine varlıklarının fona aktarılacağını belirtti. Öte yandan nakit rezervleri bankalarda tutulacak. Çünkü müşteriler bu şekilde USDC’yi günün her saatinde daha rahat kullanabilecek.


Bunun geçici bir önlem olduğunu da belirten Fox-Green, BlackRock’ın asıl amacının fonu Federal rezerv-repo programına katabilmek için zamanında başvuru yapmak olduğunu söyledi.  


Şu an piyasada bulunan toplam 43,9 milyar dolarlık USDC’ye karşılık nakit ve kısa vadeli ABD devlet bonosu olarak 44,1 milyar dolar tutuluyor. Yeni fonun portföyünde ABD Hazine bonoları da yer alıyor.


Circle’ın varlık yönetim şirketi BlackRock ile olan finansal ilişkisi, BlackRock’ın Nisan ayında Circle’a yatırım yapmasının ardından başlamıştı.


Stabil coin üreticileri uzun zamandır bu alandaki yapılacak yasal düzenlemelerin netleşmesini bekliyorlar. Ancak yeni tasarısının sunulması ayları bulabilir. Öte yandan politikacıların çoğunluğu stabil coin’lere karşılık olarak ABD hazine bonoları rezervlerin ayrılması gerektiğini düşünüyor.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak, ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk