Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Teknoloji

Instagram Kullanıcıları Yakında NFT'leri Hem Mint Edebilecek Hem de Satabilecek

Platformun en son güncellemesi Dijital Koleksiyon özelliği oldu. Bu özellik ilk olarak yaratıcılarından meydana gelen küçük bir grup tarafından test edilecek.

·

03/11/2022 11:44

Güncellenme 03/11/2022 13:46

Instagram, yakında dijital içerik üreticilere doğrudan sosyal medya platformundan NFT mint etmesine ve satmasına izin vereceklerini açıkladı.


Görüntü odaklı uygulama kısa süre önce 100 ülkede Dijital Koleksiyon özelliğini başlattı. Kullanıcıların dijital cüzdanlarına bağlanmalarına ve oluşturdukları veya satın aldıkları NFT'leri sergilemelerine olanak tanıdı. Bu şekilde NFT'ler feed’lerde gösterilebilir, orijinalliği belirtmek için ise ışıltılı bir efekt içeriyor.


En son güncelleme ile içerik üreticileri kendi dijital koleksiyonlarını yapabilecek ve bunları Instagram'da ve Instagram dışında da satabilecekler.


Güncelleme ilk olarak Amber Vittoria, Refik Anadol, Jason Seife, Dave Krugman ve birkaç kişi daha dahil olmak üzere küçük bir yaratıcı grubunda test edilecek.


Instagram ayrıca video tabanlı dijital koleksiyonların platformunda gösterilmesine izin verecek. Solana blok zinciri ve Phantom cüzdanı için destek sağlayacak.  Platform daha önce Ethereum, Polygon ve Flow blok zincirlerinin yanı sıra Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet gibi üçüncü taraf cüzdanlara bağlantıları desteklemeye başlamıştı.


Meta, Instagram veya Facebook'ta dijital bir koleksiyonun görüntülenmesi ve paylaşılması için ücret talep etmeyeceğini ve en az 2024 yılına kadar dijital koleksiyon satışı için herhangi bir ek ücret talep etmeyeceğini belirtti.


Buna ek olarak lansmanda, ne içerik oluşturucuların ne de koleksiyonerlerin Instagram'dan satın alınan dijital koleksiyonlar için gas ücreti ödemesine gerek kalmayacağına söz verildi.


Özelliğin tanıtım videosunda, NFT yaratıcılarının telif hakkılarını yüzde 5 ila yüzde 25 arasında seçebilecekleri söylendi. Ayrıca içerik üreticileri ödeme almak için banka hesaplarını veya PayPal hesaplarını bağlayabilecek. 


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak, ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk