Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Teknoloji

Ripple, NFT’ler İçin Yeni Bir Alan Oluşturuyor

Ripple Labs, tokenizasyonun kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmak ve blok zincirinde üzerinde dünyada bulunan varlıklara yer vermek istiyor.

·

02/11/2022 15:24

Güncellenme 02/11/2022 17:07

Dünyanın piyasa değerine göre altıncı en büyük XRP token'ının sahibi Ripple Labs, NFT piyasasına girdi.


Blokzinciri 31 Ekim itibarıyla teknolojiyi kullanıma sunmayı onaylayan bir oylamanın ardından NFT'leri (XLS-20 olarak adlandırılan standart bir Ripple aracılığıyla) desteklemeye başladı. Ripple bir yıl önce, XRPL blokzincirinde NFT inovasyonun çalışmaları için 250 milyon dolarlık bir fon toplamıştı.


Ripple Labs'ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, bu hafta CoinDesk'e verdiği röportajında asıl amacın mevcut blokzincirleri üzerinde daha düşük maliyet, yüksek hız ve gelişmiş güvenlik sunarak NFT'ler aracılığıyla gerçek dünyadaki şeylerin sahipliğini temsil eden tokenizasyonun kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak olduğunu söyledi.


Schwartz röportajda, "Karbon emisyonu, gayrimenkul sahipliği ve tüm bu farklı kullanım durumları gibi şeylere dayanan projeler göreceksiniz" dedi. Ripple, dijital içerik oluşturucular için telif haklarının ön planda olduğu bir zamanda NFT alanına başlıyor. X2Y2, Magic Eden ve LooksRare gibi önde gelen pazarlar, telif haklarını isteğe bağlı hale getirdi. 


Ripple da sanatçılara telif haklarını zincire entegre etmesine izin vermeyi planlıyor. 


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak, ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk