Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Nesibe Kırış

 • Nesibe Kırış, AVBA Teknoloji ve Danışmanlık şirketinin kamu ile ilişkiler ortağı olarak web3 başta olmak üzere diğer teknoloji şirketlerine kamu ile ilişkiler danışmanlığı vermektedir. Ayrıca web3 ekosistemindeki global/yerel regülasyon ve politika gelişmelerine dair haftalık yayımlanan Lex Crypto bülteninin editörüdür. Aynı zamanda LunaPark Web3 Hub’da kamu ile ilişkiler yöneticisi olarak yer almaktadır. Nesibe, dijital medya organı olan Aposta’da politika alanında köşe yazarlığı yapmaktadır. Koç Üniversitesi Hukuk ve Sosyoloji mezunu Nesibe Kırış teknoloji girişimlerinde risk sermayesi ve fikri mülkiyet/marka alanlarında hukuki danışmanlık vererek iş hayatına başlamıştır. Daha sonra Ussal Danışmanlık’ta birçok global kripto borsalarının yanında fintek, regtek, veri transferi, e-ticaret gibi alanlarda faaliyet gösteren teknoloji şirketlerine kamu ile ilişkiler danışmanlığı yapmıştır.

  Son Yazılar

  Politika

  Dezenformasyon Yasası, Kripto Düzenlemelerinde Neye İşaret?

  Yarın olası bir regülasyonda kripto ekosistemin önünün tıkanmaması için bugün sosyal medya yasasıyla oluşturulacak sansürcü ortama karşı durmak gerekiyor.

  Politika

  Beyaz Saray’ın Kripto Sevdası Bize Neler Diyor?

  Biden'ın kararnamesinden sonra bütün yetkili kurumlar, kripto regülasyonu çalışmalarında adım adım ilerliyor.

  Politika

  ETH 2.0 Regülatörlerin Kriptoyu Benimsemesi için Fırsat Olabilir

  Eth 2.0 sadece teknik açıdan kripto ekosisteminin “büyük günü” değil. En büyük blokzincir ağlarından birinin PoW’dan vazgeçip “biz çevreyi umursuyoruz ve risk alıyoruz” demesi regülatörle pazarlık masasına yeni bir argüman sunuyor. Bu yüzden Eth 2.0’ı regülatörlerin kriptoyu benimsemesi için fırsat olarak görüyorum. Peki sizce bu fırsata Bitcoin’de destek verip PoS’a geçer mi?

  Politika

  Kripto Konusunda Kısa Çöpü Çekemeyiz

  Önümüzde dört yol var. Diğer ülkeleri izlemek, yasaklamak, kriptoyu piyasanın oyuncusu haline getirmek veya yasal para birimi olarak kabul etmek. Hangisi bizi kurtarır?

  Politika

  Batının İyi Yönleri: Kripto Mevzuatına Yakın Bakış

  Sektörü hareketlendirmek için öngörülebilir ve kapsamlı ancak liberal bir düzenleme bekleniyor.

  Finfluencerları Dizginlemek Lazım

  Hükümetlerin regülasyonlara yönelmesinin en önemli sebebi güvenlik oluyor ancak bu problemi çözmek için yanlış yerlerde geziniyorlar. Finfluencerları dizginlemek artık çoğu regülatörün ilk hedefi olmalı.

  LUNA Çöküşünden Regülatif Yol Haritası

  Regülasyon konusunda acele davranarak; sektörün getireceği fırsatları ve potansiyeli heba etmeyelim.


  Yazarlardan
  Megan DeMatteo

  Web3 Topluluklarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

  06/11/2022 16:00
  Turan Sert

  Başımızı Sokacak Bir NFT’miz Olsa!

  02/11/2022 15:41
  Dr. Cüneyt Devrim

  Kurumların Web 3.0 Yolculuğu

  27/10/2022 15:48

  Kategoriler

  Yazarlar

  Piyasalar

  Şirketler

  E-Bülten

  Politika

  Teknoloji

  Kripto Paralar

  Hakkında

  Hakkında

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu

  Künye

  Çerez Politikası

  Reklam Verin

  KVKK Başvuru Formu

  İletişim

  Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


  Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  @2022 CoinDesk