Layer 2

E-Bülten

Deneme

Popüler Aramalar

Michael J. Casey

 • Michael J. Casey, CoinDesk'in baş içerik sorumlusudur. Casey, daha önce, dijital içerik için kaynak verileri geliştirmek üzere kurucu ortağı olduğu Streambed Media'nın CEO'suydu. Ayrıca MIT Media Labs'a ait Digital Currency Initiative'de kıdemli danışman ve MIT Sloan School of Management'ta kıdemli öğretim görevlisiydi. Casey MIT'ye katılmadan önce, küresel ekonomik meseleleri kapsayan kıdemli bir köşe yazarı olduğu The Wall Street Journal'da 18 yıl geçirdi. Casey, Paul Vigna ile birlikte yazdığı "The Age of Cryptocurrency: How Bitcoin and Digital Money Are Challenge the Global Economic Order" ve "The Truth Machine: The Blockchain and the Future of Everything" de dahil olmak üzere beş kitap yazmıştır. Casey, CoinDesk'e tam zamanlı olarak katıldıktan sonra çeşitli ücretli danışmanlık pozisyonlarından istifa etti. MIT Media Lab's Digital Currency Initiative ve The Deep Trust Alliance dahil olmak üzere kar amacı gütmeyen kuruluşlara danışman olarak ücretsiz görevlerde bulunuyor. Streambed Media'nın hissedarı ve icracı olmayan başkanıdır. Casey, Bitcoin sahibidir.

  Son Yazılar

  Politika

  Tornado Cash’in Yasaklanması Çin’in Yapay Zekâ Hedeflerine Hizmet Edecek

  ABD’nin blok zincirlerini verilerini açıklamaya zorlaması ülkenin Çin ile olan rekabetinde ciddi bir dezavantaj oluşturabilir.

  Politika

  Para Krizi Başladı. Yeni Bir Model Lazım

  Jeopolitik konular ve ABD’de yükselen faizler doları sıçratıyor ve gelişmekte olan ekonomileri tehdit ediyor. Şimdi bir değişim zamanı.

  Teknoloji

  Kripto Spekülasyonunu Savunmak

  Kriptonun spekülasyona ihtiyacı var. Ne kadar fazla olursa yıkıcı etkisi o kadar yüksek olur.

  Politika

  Yaklaşan Mahremiyet Savaşları

  Hükümetler ister hoşlansın ister hoşlanmasın mahremiyete dair talep yükseliyor. Ve bastırıldıkça yükselmeye devam edecek.

  Kriptodaki Toparlanmanın Bedeli: Yeni Bir Hikâye Lazım

  Kriptodaki toparlanma ve değer artışları için kullanım senaryoları önem kazanıyor.

  DeFi

  DeFi Neden Geleneksel Finanstan Daha Güvenli Olabilir?

  Şeffaflık, yüksek teminat oranları ve otomasyon, merkeziyetsiz finansın geleneksel finanstan önemli biçimde ayrışmasını sağlıyor. Bu daha az sistemsel risk demek olduğu kadar yeni riskleri de işaret edebilir.

  Kriptonun Düzenleyicilerle Arasını İyi Tutmasının Zamanı Geldi

  Son yaşanan çöküş sonrası düzenleyicilerden alelacele bir hamle gelme riski var. Ancak devlette açık fikirli kişiler de var. Sektör bu kişilerle işbirliği yapmalı.

  FUD mı Gerçekler mi? Terra ve Celsius Olayları Soru Sormanın Önemini Gösteriyor

  Kripto projelerini incelemek ve projelerdeki hataların sorumlularından hesap sormak kaçınılmaz. Sektör böyle büyüyüp gelişecek.

  Fed Neden Kolay Paraya Geri Dönecek?

  Resesyonun ve politik sıkıntıların ortasında kalan ABD merkez bankasının parasal gevşemeye gitmekten başka çaresi kalmadı. Bu bitcoin gibi kripto paralar için ne anlam ifade ediyor?


  Yazarlardan
  Megan DeMatteo

  Web3 Topluluklarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

  06/11/2022 16:00
  Turan Sert

  Başımızı Sokacak Bir NFT’miz Olsa!

  02/11/2022 15:41
  Dr. Cüneyt Devrim

  Kurumların Web 3.0 Yolculuğu

  27/10/2022 15:48

  Kategoriler

  Yazarlar

  Piyasalar

  Şirketler

  E-Bülten

  Politika

  Teknoloji

  Kripto Paralar

  Hakkında

  Hakkında

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu

  Künye

  Çerez Politikası

  Reklam Verin

  KVKK Başvuru Formu

  İletişim

  Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


  Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  @2022 CoinDesk